Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Siatka oddzielająca - prośba o zdjęcia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Siatka oddzielająca - prośba o zdjęcia

    Zamieszczone przez marlej108
    Panowie, w Golfie VII belka z tylu jest w najslabszej wersji silnikowej tj. 1.2 tsi 85 KM
    a masz tego pewność ? Czy tylko gdzieć usłyszałeś plotkę? Bo w katalogu Golfa VII, ani w cenniku wyposażenia dodatkowego oraz opisie wersji wyposażeniowych nie ma na ten temat nawet słowa.

  • #2
    [O2] Siatka oddzielająca - prośba o zdjęcia

    Chcę sobie zamontować w Octavia II Kombi siatkę/roletę bagażnika (chodzi o roletę oddzielającą pionowo część bagażową od części pasażerskiej).
    W moim modelu niestety nie ma oryginalnych uchwytów w suficie i w kanapie. Zakupiłem już taką roletę na allegro i teraz w serwisie chcę dokupić odpowiednie uchwyty do montowania w suficie i ewentualnie w tylnym siedzeniu.

    Dla pewności zakupu i montażu chciałbym prosić kogoś o zdjęcia przedstawiające, jak to wszystko działa i w których miejscach są zamonotowane oryginalne uchwyty.
    Doczytałem się w archiwum że każda octavia ma w suficie odpowiednie dziury, kwestia tylko ich znalezienia.

    Czy ktoś mógłby mi pomóc ze zdjęciami ?

    Mario

    Komentarz


    • #3
      MarioJ,

      "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

      Komentarz


      • #4
        MarioJ, tu masz temat dotyczący tej siatki
        Forum - Octavia Club Polska

        Komentarz


        • #5
          Ciekawe czy policja mocno czepia się jak ma się taką siatkę zamiast kratki w ciężarowym? :P Wiadomo czasami dłuższy przedmiot chce się przewieźć a tu karta k....przeszkadza :evil:

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez bohen
            MarioJ, tu masz temat dotyczący tej siatki
            Forum - Octavia Club Polska
            Tego wątku wcześniej nie znalazłem, dzięki. Jest tam sporo informacji o zaczepie na kanapie i suficie. Trochę się załamałem, ale może wystarczą mi uchwyty w podsuficie, przy kanapie roleta leży w bocznych lukach.

            Może ktoś jeszcze by wrzucił zdjęcia z podsufitki ? Tego tam jeszcze nie ma.

            Mario

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez fermik
              Ciekawe czy policja mocno czepia się jak ma się taką siatkę zamiast kratki w ciężarowym? :P Wiadomo czasami dłuższy przedmiot chce się przewieźć a tu karta k....przeszkadza :evil:
              Myśle że skończy sie to zabraniem dowodu rejestracyjnego :?
              www.mikrowag.pl

              Komentarz


              • #8
                powodzenia z montazemw siedzeniu Ja dopiero umawiam sie z kowalem zeby pozyczyl mi nitonakretareczke
                Zostały mi czesci, po szkodniku:
                VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
                Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

                Komentarz


                • #9
                  Biszczu, a ta siatka jest na stałe?

                  czy można ją zwinąć jak jest potrzeba?
                  kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                  SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez LUKI
                    Biszczu, a ta siatka jest na stałe?

                    czy można ją zwinąć jak jest potrzeba?
                    siatka montowana jest w oparciach tynich siedzen i jest wsuwana na takie dwie krotkei szyny. Mozna ja w razie potrzeby w 15 sekund wymonotwac.
                    Zostały mi czesci, po szkodniku:
                    VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
                    Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

                    Komentarz


                    • #11
                      heretyk, czyli zwijasz ją jakby co od fotela czy od podsufitki?

                      wiesz, na zasadzie jak roleta bagażnika O2 Combi?

                      czy po prostu całą trzeba ściągnąć?
                      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez LUKI
                        heretyk, czyli zwijasz ją jakby co od fotela czy od podsufitki?

                        wiesz, na zasadzie jak roleta bagażnika O2 Combi?

                        czy po prostu całą trzeba ściągnąć?

                        A bo ja chyba Ciebie nie zrozumiałem do końca. Roleta się zwija- tak jak roleta w kombi. Można tylne oparcia rozłożyć i roletę rozsunąć na całą długość tuz za siedzeniami przednimi. ROleta do połowy jest "pełna" a od połowy ma kratke. Mozna też rozlożyć ja do polowy przy zamknietych siedzenaich tuż za głowami tylnich pasażerów (tylko tą częsć z kratkami).

                        A to co ja napisałem wczesniej oznacz ze całą roletę można zwinac, wysunać z oparć tylnich i wziąsć pod pache Jako ciekawostka: roleta tylnia nie koliduje ze schowkiem na parasol

                        [ Dodano: Czw 01 Mar, 12 21:17 ]
                        Zamieszczone przez MarioJ
                        Zamieszczone przez bohen
                        MarioJ, tu masz temat dotyczący tej siatki
                        Forum - Octavia Club Polska
                        Trochę się załamałem, ale może wystarczą mi uchwyty w podsuficie, przy kanapie roleta leży w bocznych lukach.

                        Mario
                        ???
                        Przecież to bedzie latalo, a już napewno nie bedzie spełniało swojej funkcji... Ja na dniach bede probował tego patetnu z nitonakretkami. U mnie pod tapicerka dziury już sa w oparciach, brak gwintu, ale to sie zawsze jakoś wyrzeźbi...
                        Zostały mi czesci, po szkodniku:
                        VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
                        Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

                        Komentarz


                        • #13
                          heretyk, thx

                          jak już to ogarniesz, to zrobisz jakąś fotorelację jak to dokładnie wygląda, etc?
                          kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                          SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                          Komentarz


                          • #14
                            Panowie, jak chcecie mogę wam po południu cyknąć fotki jak to fabryka zrobiła
                            O2 Scout 1.8 TSI

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez ary
                              Panowie, jak chcecie mogę wam po południu cyknąć fotki jak to fabryka zrobiła
                              Bardzo o to prosimy :-)
                              Chodzi i o siedzenie i podsufitkę.

                              Mario

                              Komentarz


                              • #17
                                O kuźwa właśnie się dowiedziałem, że mogę tą siatkę użyć tak...

                                404 Not Found

                                A siedzenia jak podnieść?

                                Komentarz


                                • #18
                                  O kuźwa właśnie się dowiedziałem, że mogę tą siatkę użyć tak...
                                  OCP skarbnicą wiedzy
                                  W instrukcji obsługi też jest to pokazane
                                  Zamieszczone przez natash
                                  A siedzenia jak podnieść?
                                  Chwytasz siedzisko od przodu, podciągasz do góry i do przodu. Potem łapiesz za tył siedzenia i do pionu ustawiasz. Na koniec zwalniasz blokadę oparcia i pochylasz do poziomu. To tak w skrócie :wink:
                                  O2 Scout 1.8 TSI

                                  Komentarz


                                  • #19
                                    Zamieszczone przez ary
                                    Na koniec zwalniasz blokadę oparcia i pochylasz do poziomu. To tak w skrócie :wink:
                                    Mówisz o oparciach siedzeń z przodu czy coś z tyłu?

                                    Komentarz


                                    • #20
                                      Oparcia z tyłu. Przedni fotel najwyżej można podsunąć do przodu jak za niego nie mieści się tylne siedzisko
                                      O2 Scout 1.8 TSI

                                      Komentarz


                                      • #21
                                        ary, dzięki wielkie za fotki :!:

                                        generalnie fajna sprawa :!:
                                        kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                        SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                        Komentarz


                                        • #22
                                          ary, super fotorelacja. Wielkie dzięki .

                                          Moja Octavia:
                                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-1-6-mpi-combi
                                          Rafał

                                          Komentarz


                                          • #23
                                            LUKI, rodaczek,
                                            O2 Scout 1.8 TSI

                                            Komentarz


                                            • #24
                                              Kurcze rewelacyjnie to wygląda i fajny bajer fotorelacja na 5 :szeroki_usmiech
                                              nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                                              Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                                              Komentarz


                                              • #25
                                                [ Dodano: Sob 05 Maj, 12 10:50 ]
                                                Kolejny Fotomanual pt. Jak zainstalować siatkę przestrzeni bagażowej.
                                                Nomenklatura VAG: 3CX Net Partition.


                                                Zacznijmy od poglądowej grafiki z systemu ETKA:
                                                Siatka:

                                                Uchwyty w podsufitce:



                                                Teraz kompletujemy części:

                                                I. Siatka:
                                                14 - 1Z9 861 691 Siatka właściwa
                                                15 - 1Z9 861 703 9B9 Listwa mocująca (czerń satynowa) x2
                                                26 - N 102 856 01 Śruba z łbem 6- kątnym (kombi) M6x25 x6 (można kupić zwykle śruby M6

                                                I tutaj pojawia się problem. W.g. etki trzeba kupić oparcie kanapy przystosowane do siatki.
                                                Tak naprawdę wszystkie stelaże maja dziury. Wystarczy włożyć zwykle Nitonakretki M6. Sztuk 6.

                                                II. Uchwyty:

                                                21 - 1Z9 861 513 - 4 szt.
                                                22 - N 906 462 01 - 8 szt. (ew.12)
                                                23 - N 910 220 01 - 8 szt. (ew. 12)
                                                24(A) - 1Z9 861 705 (strona lewa przód i tył) - 2 szt.
                                                24(A)- 1Z9 861 706 (strona prawa przód i tył) - 2 szt.
                                                26 - N 908 930 02 - 4 szt.
                                                27 - 1Z9 867 945 - 4 szt.

                                                Ilości podałem tak jak podaje ETKA, jednak tak naprawdę uchwyty maja po 3 otwory. Tak samo jest w karoserii samochodu (stad 12 sztuk w nawiasach). Nie wiem czy to błąd czy fabrycznie faktycznie montowane są po 2 nity na uchwyt. Nity i śruby to żaden koszt (zarówno w ASO i te uniwersalne z marketu) a uchwyty zawsze będą stabilniejsze.


                                                Zwykla nitonakretka VS. Nitonakretka z ASO






                                                Zdjęcia :













                                                Zaczynamy od demontażu podsufitki. Odkręcamy uchwyty, oslony przeciwsloneczne. Następnie demontujemy wszystkie słupki.
                                                Po ściągnięciu podsufitki wszystko staje się jasne. Naszym oczom ukażą się miejsca montażu uchwytów.

                                                Cały chwyt polega na zaciśnięciu nitonakrętek. Zasadniczo najlepiej jest mieć nitonakrętarke. Ja takowa pożyczyłem od kolegi Kowal2002 za co serdecznie dziekuje!

                                                Jeżeli ktoś nie posiada nitonakrętarki lub nie możne takiej zorganizować, moze sobie poradzić w inny sposób, który zaproponował kolega kaes


                                                Wysłany: Sob 28 Sty, 12 22:12
                                                Jeżeli masz już nitonakrętki (M6) to zrób tak:
                                                -wywierć w odpowiednim miejscu otwór pod nitonakrętkę taki aby weszła ciasno, najlepiej lekko wbić małym młoteczkiem
                                                -weź śrubę "z pełnym gwintem" M6 długość ok. 50mm dobrej klasy, min. 8.8 lepiej 10.9
                                                -wkręć na śrubę nakrętkę M6 również dobrej jakości
                                                -załóż podkładkę płaską fi 6,5
                                                -wkręć śrubę w nitonakrętkę umieszczoną w otworze i dokręć nakrętkę z podkładką do kołnierza nitonakrętki
                                                -jednym kluczem przytrzymaj łeb śruby a drugim kręć nakrętką aby ścisnąć nitonakrętkę






                                                Zaciskamy nity. Przykręcamy uchwyty śrubami typu TORX. Zakładamy podsufitkę.

                                                W miejscu śruby robimy mala dziurkę. Przykręcamy lekko uchwyt za pomocą śruby. Ostrym nożem tapicerskim wycinamy profil uchwytu. Ściągamy uchwyt. Docinamy dokładnie. Zakładamy Uchwyt. Dokręcamy i zakładamy zaślepkę.












                                                Kolejna cześć to montaż listw mocujących siatkę.
                                                Kładziemy oparcie. Odklejamy tylnie poszycie kanapy. w miejsce dziur (2 x 3) zaciskamy nitonakrętki M6. Przyklejamy na nowo poszycie kanapy. w miejscu naszych gwintów robimy małe dziurki i przykręcamy listwy śrubami 6-kątnymi.
                                                W oryginale poszycie kanapy (ten filc) ma wycięte otwory w kształcie prostokątów (2x3)
                                                Mniej więcej tak jak ślad po uchwycie na pierwszym zdjęciu poniżej.
                                                Chyba to nie jest konieczne. W moim przypadku wystarczy odkręcić listwy i nie ma saldu po modzie









                                                Najgorszym etapem jest zabawa z podsufitka. Trzeba ja w całości odkręcić , inaczej ja połamiemy i będą ślady. Uważać również trzeba przy wycinaniu. Mnie się niestety nożyk "omsknal" i szukam nowego podsufitki przez co cala z frajda z moda minęła...
                                                Zostały mi czesci, po szkodniku:
                                                VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
                                                Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X